…Bir Hayat Karmaşası…

Kelimelerin gücü olsa da unutulmaz olan , söylenmeyenler daha etkilidir her zaman..söylenemeyenler..Kalpten dile ,dilden söze vurulmayanlar her daim daha büyük bir coşkuyu taşır derinliklerinde..

Baktığın değil göremediğin yerler daha büyüktür her zaman ,ufkun ötesini görmek için bazen hiç bakmamak gerek belki de… Sonsuzluğun içinde kaybolmak ne de yorar insanı ,bilinmeyeni bulabilmek hatta neyi aradığını bile bilmemek..

Yürürken değil oturup düşünürken daha çok yorulur insan , fikren çözülemeyenlerle boğuşup dururken , bir koşu halledilen işler ne de kolaydır bunun yanında..

Saadeti,zaferi tatmışa değil mazlumu,sefaleti çekene  sormalı savaşın anlamını ,hangisi daha yorgundur ,daha yenik daha karmaşık …

Hayal nedir diye sorarsan çocuğa sana masallar anlatır öyle güzel heceler dökülür ki dilinden,sen dinlemeye o anlatmaya doyamaz ..Oysa sorsan “yorgun” bir ihtiyara ,sana hayalin yalnızca bir “hayal” olduğunu söyleyip ,gülümseyecektir bir yanı ağlarken yada daha keskin bir ifadeyle hayalin varsa peşinden koş! diyecektir dilinde coşku kalbinde bir burukluk…

Bitirmek değil başlamaktır asıl zor olan .. Bilirsin ki her başlangıcın sonu zaten vardır.. ya her şeyin bir başlangıcı var mıdır?

sevgilerimle..gonca’p

Görsel

Reklamlar
Bu yazı hayat, yazilarim içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s